SiyasetHaberleri

Yavuz Tellioğlu: Milliyetçi Hareket Partisi'nin Trabzon Milletvekili Adayı

Yavuz Tellioğlu, 29 Temmuz 1984 yılında Trabzon'un Of ilçesinde Gökçeoba Köyü'nde doğmuştur. İlk yıllarını burada geçiren Tellioğlu, daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul'un Şişli ilçesine yerleşmiştir.

Eğitim hayatına Şişli Mecidiyeköy Lisesi'nde başlayan Tellioğlu, buradan mezun olduktan sonra Haliç Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümünde eğitim almıştır. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka İletişim Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.

Aktif siyasi hayatına 2009-2010 yılları arasında Şişli Ülkü Ocakları Başkanlığı ile başlayan Tellioğlu, daha sonra 2011-2013 yılları arasında Ülkü Ocakları İstanbul İl Teşkilat Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2014 yılında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevine atanan Tellioğlu, 15 Temmuz 2016 tarihinde MHP Şişli İlçe Başkanı olarak atanmış ve ardından gerçekleştirilen olağan ilçe kongresinde 23 Nisan 2017 tarihinden itibaren Şişli İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüştür.

27 Eylül 2020 tarihinde MHP İstanbul İl kongresinde İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Tellioğlu, 18 Mart 2021 tarihinde ise Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli'nin takdirleriyle 13. Olağan Kongremizde Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Yönetim kurulu üyesi olarak çalıştığı Tellioğlu İnşaat şirketinde aktif olarak görev yapan Yavuz Tellioğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon milletvekili adayı olarak seçmenlerin karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır.

Millet, Haber, Ajansı

29
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@siyasethaberleri.com.tr

siyasethaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.